Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript a nainštalovaný Adobe Flash
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pripravilo sériu opatrení, vďaka ktorým si aj v tomto roku prilepšia rodiny s malými deťmi, opatrovatelia príbuzných, nízkopríjmoví zamestnanci či starodôchodcovia. Zároveň viac podporí tých, ktorí majú reálny záujem pracovať.

Viac

 
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prijal veľvyslanca Francúzskej republiky na Slovensku Christophe Leonziho. Stretnutiu dominovali najmä otázky trhu práce a vysoko aktuálna téma podpory Európskeho piliera sociálnych práv. Obidvaja sa zhodli na prehĺbení spolupráce krajín hlavne v sociálnej oblasti.

Galéria

Viac

Celková nezamestnanosť klesla vo februári tohto roka prvýkrát od decembra 2008 pod desať percent a dosiahla úroveň 9,80 %. Úrady práce vtedy evidovali 248 556 uchádzačov o zamestnanie, čo je o 18 663 menej ako v minulom mesiaci. Ministerstvo pripravuje ďalšie projekty, ktoré pomôžu nezamestnaným ľahšie si nájsť prácu.

Viac

Minister Ján Richter prijal zástupcu generálneho tajomníka Európskej komisie Jean-Eric Paqueta. Diskutovali o obsahu Správy Európskej komisie o krajine za rok 2017. Po zozbieraní reakcií slovenských orgánov a odbornej verejnosti na zistenia v správe pripraví Komisia pre krajinu špecifické odporúčania na zlepšenia.

Galéria

Viac

 
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter rokoval so svojím srbským kolegom Aleksandrom Vulinom o podvodných praktikách zahraničných agentúr dočasného zamestnávania, ktoré na Slovensko vysielajú pracovať srbských občanov. Dohodli sa na užšej spolupráci pri odhaľovaní nelegálnej práce.

Galéria

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prijal zástupcov spoločnosti Samsung Electronics Slovakia, s.r.o. Hlavnou témou rokovania bol nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, ktorý avizuje spoločnosť aj napriek snahe nájsť vhodných zamestnancov na úradoch práce.

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter už po piatykrát odovzdal zlaté, strieborné, bronzové medaily a ďakovné listy, tento raz 23 osobnostiam, ktoré svojou prácou a aktivitami pozdvihli nielen úroveň, ale aj samotné vnímanie sociálnej práce.

Galéria

Viac

 
Minister Ján Richter prijal na prvej zdvorilostnej návšteve nového veľvyslanca Talianskej republiky na Slovensku Gabriele Meucciho. Diskutovali najmä o vzájomnej spolupráci a podmienkach na slovenskom trhu práce.

Galéria

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prijal veľvyslanca Srbska v Slovenskej republike Šani Dermaku. Dôvodom boli medializované informácie o zamestnávaní srbských pracovníkov v slovenských podnikoch bez pracovnej zmluvy, a teda aj bez sociálneho poistenia.

Galéria

Viac

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla 8,64 % a v porovnaní s decembrom 2016 poklesla o 0,12 percentuálneho bodu. Medziročne sa tak znížila o 1,75 p. b. Celková nezamestnanosť bola 10,05% a medzimesačne sa znížila o 0,11p.b., medziročne o 2,13 percentuálneho bodu.

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti