Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript a nainštalovaný Adobe Flash
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

Záujemcovia o príspevky prvej pomoci za apríl môžu zasielať vyplnené výkazy alebo žiadosti spolu s výkazmi už len do 31. mája 2020 do polnoci. Od pondelka, 1. júna 2020, začnú úrady práce prijímať výkazy alebo aj žiadosti záujemcov o pomoc za máj.

Viac

 
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak považuje zlepšenie podmienok pre seniorov za kľúčové. K členom odbornej komisie na riešenie zmien v dôchodkovom systéme sa preto pripoja aj zástupcovia seniorov z najväčších seniorských organizácií.

Viac

Konzílium odborníkov odsúhlasilo plán postupného uvoľňovania opatrení v oblasti sociálnych služieb. Vzhľadom na priaznivý vývoj situácie, znižujúci sa nárast počtu osôb nakazených ochorením Covid-19, a súčasne aj priaznivé výsledky pri testovaní prijímateľov pobytových zariadení sociálnych služieb tzv. rýchlotestami, padlo rozhodnutie, podľa ktorého sa už od stredy 3. júna začne realizovať zmierňovanie opatrení. Ide ako o denné, tak aj o ambulantné sociálne služby.

Viac

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak sa dnes zúčastnil na slávnostnej kolaudácii nového Zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS) Seniorcentra Staré Mesto na rohu Dobšinského a Palárikovej ulice. Napriek koronakríze sa ho podarilo dokončiť o štyri mesiace skôr, ako bolo v pláne.

Galéria

Viac

 
Ústrednou témou dnešného rokovania Ekonomického krízového štábu na Úrade vlády SR bolo vyhodnotenie poskytovania príspevkov prvej sociálnej pomoci za mesiac marec.

Viac

Kompetentné inštitúcie a autority v SR boli 23.3. nútené operatívne reagovať na mimoriadnu situáciu a v záujme bezpečnosti klientov, zamestnancov aj ich príbuzných rozhodli o pozastavení poskytovania sociálnych služieb v zariadeniach sociálnych služieb s ambulantnou formou.

Viac

Žiadateľom o príspevky prvej pomoci už odišlo na účty 96 094 364,29 eura. Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny už odosielajú prvú pomoc za apríl, a to prakticky okamžite po zaevidovaní výkazov. O príspevky za apríl môžu zamestnávatelia a SZČO požiadať do 31. mája 2020. Tí, ktorí už o pomoc žiadali za mesiac marec a neprechádzajú do iného opatrenia, zasielajú úradom práce iba vyplnený výkaz za apríl.

Viac

 
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR začína diskutovať so sociálnymi partnermi o možnosti zavedenia nemeckého systému kurzarbeit do slovenskej legislatívy. Práve tento nástroj má pomôcť udržať pracovné miesta zamestnancov v horších ekonomických časoch.

Viac

Príspevky v projekte „Prvá pomoc“ už odišli 64 990 žiadateľom. Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili spolu 62 296 591,90 eura, ďalších 303 240 eur odišlo z ministerstva príjemcom SOS dotácie. Vláda dnes schválila pokračovanie projektu aj v júni a júli.

Viac

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku sa v apríli 2020 zvýšila o 1,38 percentuálneho bodu na 6,57 %. Celková miera dosiahla minulý mesiac 7,43 %, čo je o 1,22 percentuálneho bodu viac ako v marci. Aj napriek tomu však úrady práce, sociálnych vecí a rodiny evidovali ku koncu apríla 73 602 voľných pracovných miest.

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk