Hlavné menu


Pre prehrávanie video súborov je potrebné mať aktívny JavaScript a nainštalovaný Adobe Flash
 

Video archív

Zobraziť banner

Aktuality

Od 03. 02. 2017 do 05. 05. 2017 prebieha otvorená verejná konzultácia na účely hodnotenia Fondu európskej pomoci pre najodkázanejšie osoby (FEAD). V rámci tejto konzultácie sú vítané príspevky všetkých občanov a organizácií, najmä však príspevky zainteresovaných strán priamo zapojených do FEAD. Verejná konzultácia pomôže určiť, či sú potrebné nejaké opatrenia na zmenu vykonávacích pravidiel a postupov v rámci súčasného a nasledujúceho programového obdobia.

Viac

 
Minister práce Ján Richter otvoril najväčší slovenský veľtrh práce JOB EXPO 2017. Na jeho siedmom ročníku ponúka viac ako 31-tisíc voľných pracovných miest 179 slovenských a 50 zahraničných zamestnávateľov. Veľtrh organizuje v priestoroch agrokomplexu NÁRODNÉ VÝSTAVISKO v Nitre Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny v dňoch 27. – 28. apríla 2017.

Viac

V Bratislave, ako v prvom meste na Slovensku, sa na sklonku minulého roka uskutočnilo sčítanie ľudí bez domova. Záverečnú správu zverejnil Inštitút pre výskum práce a rodiny, organizácia MPSVR SR, ktorý sčítanie zrealizoval v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta SR a mimovládnymi organizáciami.

Viac

Pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory odovzdal minister Ján Richter jej predsedovi Petrovi Mihókovi pamätnú medailu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Urobil tak na zhromaždení delegátov komory v Bratislave.

Viac

 
Miera evidovanej nezamestnanosti klesla v marci tohto roku tesne k hranici osem percent. Rovnako ako celková miera sa medzimesačne znížila o 0,35 percentuálneho bodu. Z evidencie uchádzačov o prácu odišlo 9 661 osôb. Na úradoch práce nahlásili zamestnávatelia takmer 45-tisíc voľných pracovných miest.

Viac

V utorok 11. apríla 2017 sa spustila celoštátna mediálna kampaň „PRETOŽE HOVORÍM NIE“ zameraná na prevenciu sexuálneho násilia v intímnych vzťahoch medzi mladými ľuďmi prostredníctvom zvýšenia povedomia a informovanosti o tomto závažnom probléme.

Viac

Odhalených prípadov čiernej práce pribúda. Inšpektori v minulom roku skontrolovali najviac zamestnávateľov aj zamestnancov za posledné roky. Nelegálne pracovalo 2 924 ľudí, za čo uložili pokuty v celkovej sume 4 144 800 eur.

Viac

 
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR tradične aj tento rok uskutočnilo vo svojich priestoroch Veľkonočné trhy chránených dielní. Zaujímavý veľkonočný tovar prišli do priestorov ministerstva ponúknuť ľudia z 21 chránených dielní z celého Slovenska.

Galéria

Viac

Práva a bezpečnosť klientov v resocializačnom zariadení Čistý deň v Galante sú v plnej miere zabezpečené. Sociálni kurátori sú s nimi v mimoriadnom kontakte. Minister Ján Richter odmieta branie detí za rukojemníkov pre politické ambície jednotlivcov, ktorí traumatizujú verejnosť neoverenými až bulvárnymi informáciami.

Viac

Minister Ján Richter na pôde ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny privítal ministra zdravotníctva Tomáša Druckera. Pozornosť zamerali na viacero tém, ktoré sú prienikové medzi oboma rezortmi, predovšetkým na oblasť sociálnych služieb a medicínskych úkonov v nich, ďalej na resocializáciu a napokon sa venovali aj jednotnej lekárskej posudkovej činnosti.

Galéria

Viac

 

Viac aktualít Všetky aktuality Všetky aktuality Menej aktualít pocet

 
 

Partners

ESF istp – INTEGROVANÝ SYSTÉM TYPOVÝCH POZÍCIÍ Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien opis – Operačný program informatizácia spoločnosti