Hlavné menu

22.06.2015

Deti z detských domovov opäť športovali

"Domováci" sa stretli na celoslovenskom finále športových hier. Podujatie sa teší veľkej obľube, veď tento rok oslávilo štvrťstoročnicu. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR už desiaty rok preberá nad podujatím záštitu.
 

Športovanie bolo rozdelené do 2 častí – v obci Hybe si 17. júna deti rôznych vekových kategórií zmerali sily vo futbale, volejbale a stolnom tenise a 19. júna boli v Dubnici nad Váhom na programe atletické disciplíny - beh na 100, 800, 1500 metrov, štafety, skok do výšky, diaľky a vrh guľou.

Celkovo súťažilo 264 detí zo 41 detských domovov. „Keď sme pred 25 rokmi začínali, bola to len taká hŕstka asi 50 detí," skonštatovala riaditeľka organizačného výboru Marcela Šípošová s tým, že v tomto roku po prvý raz rozšírili športové súťaže aj o kategóriu detí do desať rokov a o mladých „ domovákov“ nad 18 rokov.

Na mestskom atletickom štadióne v Dubnici nad Váhom sa zároveň uskutočnilo aj záverečné vyhodnotenie dvojdňového podujatia. Víťazi si prevzali medaily z rúk ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. Putovný pohár tentokrát získali deti z detského domova v Kolárove.

„Podpora detí na Slovensku je dôležitou úlohou pre štát a všetkých, ktorí sú v tejto oblasti zainteresovaní. Sme si vedomí toho, že akú starostlivosť vynaložíme my dnes, tak takú budeme mať vrátenú v budúcnosti, keď budú tieto deti dospelé, keď vymenia našu generáciu,“ zdôraznil minister práce. Vo svojom príhovore sa poďakoval aj zamestnancom detských domovov: „Vyjadrujem úctu ich doterajšej práci, vynaloženému úsiliu a podpore pri výchove a starostlivosti o zverené deti a prajem im, nech ich optimizmus a tvorivý potenciál neopúšťajú ani v budúcnosti a naďalej dosahujú také vynikajúce výsledky.“

Najlepší z mladých športovcov budú onedlho reprezentovať Slovensko na medzinárodných športových hrách v českej Ostrave. Na budúci rok sa tohto medzinárodného podujatia zhostí naša krajina. Mladé talenty zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Rumunska by mal privítať práve dubnický štadión.

Športové hry zorganizovalo Fórum riaditeľov detských domovov v spolupráci so spoločnosťou Úsmev ako dar.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk