Hlavné menu

02.07.2013

B. Ondruš otvoril medzinárodné športové hry

V športovom areáli Fakulty telesnej výchovy a športu Lafranconi v Bratislave sa uskutočnil 23. ročník športových hier detí z detských domovov, na ktorých sa zúčastnili deti z Českej republiky, Maďarska a Slovenskej republiky.
 

Medzinárodné športové hry sa konali pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jána Richtera a otvoriť ich prišiel štátny tajomník ministerstva práce Branislav Ondruš, ktorý ocenil doterajšie výkony detí. Vďaka nim to dotiahli až na medzinárodnú súťaž a mali tak česť reprezentovať svoju krajinu. Športovanie umožňuje deťom zvyšovať si zdravé sebavedomie a zažívať úspech. Hry sú príležitosťou na rozvíjanie talentov a nadväzovanie priateľstva s rovesníkmi z ostatných krajín. Na zahájení medzinárodných športových hier nechýbali ani roztlieskavačky či mažoretky a vystúpila aj tanečná skupina z Bratislavy.

Súťaže sa začali v piatok 28. júna stolnotenisovým turnajom v krytej hale na Černockého ulici v Bratislave. V sobotu 29. júna sa rozbehli atletické disciplíny a loptové hry v športovom areáli Lafranconi. Slovensko reprezentovalo 35 športovcov z 12 detských domovov. Spolu ma majstrovstvách predviedlo svoj športový potenciál 90 chlapcov a dievčat do 17 rokov. Súťažilo sa v atletike (behu na 100 m, 800 m, 1500 m, skoku do diaľky, skoku do výšky, vrhu guľou a štafete 4 x 100 m), stolnom tenise, futbale a volejbale. Slováci si z majstrovstiev odniesli nielen príjemné zážitky, ale i hlavnú trofej súťaže – víťazný pohár. V hodnotení troch zúčastnených krajín s vysokým náskokom bodov porazili svojich zahraničných kolegov.

Odborná porota hodnotila všetky disciplíny samostatne a zároveň udelila cenu najúspešnejšiemu športovcovi z každej krajiny. Za Slovensko ju získala Veronika Pinterová z detského domova v Michalovciach, ktorá obsadila 1. miesto v behu na 100 m, 1. miesto v štafetovom behu a 2. miesto v skoku do diaľky.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk