Hlavné menu

17.06.2014

Deti z detských domovov vybojovali prvenstvo

Slovenská reprezentácia skončila na 24. ročníku Medzinárodných športových hier detí z detských domovov na prvom mieste a odniesla si zaslúžený víťazný pohár.

O tento úspech sa zaslúžili všetci reprezentanti Slovenska, najmä však atléti s najväčším počtom bodov. František Buda z Detského domova Štúrovo získal 3 zlaté medaily, Veronika Pinterová z Detského domova Michalovce 2 zlaté a 1 striebornú medailu, Jozef Hanus z Detského domova Ilava – Klobušice 2 zlaté medaily. Uspeli aj Anita Parlagiová a Mária Kadlečíková, ktoré obsadili v behu na 800 metrov 1. a 2. miesto. Veronika Pinterová a Nikola Spišáková získali v skoku do diaľky 2. a 3. miesto a Patrícia Mikolajová a Alena Bocková sa vo vrhu guľou „prehádzali“ na 2. a 3. miesto. Zahanbiť sa nedali ani naše športové družstvá v behu na 4 x 100 metrov, volejbale a zmiešanej stolnotenisovej štvorhre.

Na medzinárodnom finále, v dňoch 13. – 15. júna 2014 v Maďarsku, sa zúčastnilo 200 športovcov zo Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Rumunska. Slovensko reprezentovalo 33 detí zo 16 detských domovov. Súťažili v atletických disciplínach, minifutbale, volejbale a stolnom tenise.

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk