Hlavné menu

27.06.2013

Deti z detských domovov súťažili o putovný pohár

Celoslovenské športové majstrovstvá pre deti z detských domovov vyvrcholili v piatok 21. júna 2013 v Bratislave, v športovom areáli Fakulty telesnej výchovy a športu Lafranconi.
 

Úspešní športovci 23. ročníka majstrovstiev sa zišli z celého Slovenska a nadviazali tak na predchádzajúce regionálne kolá, ktoré sa konali v troch slovenských regiónoch: východoslovenskom (v Detskom domove v Spišských Vlachoch), stredoslovenskom (v Detskom domove v Hriňovej) a západoslovenskom (v Detskom domove v Štúrove). V Bratislave súťažilo s nefalšovaným športovým nadšením 157 chlapcov a dievčat do 17 rokov z 22 detských domovov, aby si zmerali sily v atletike (v behu na 100 m, 800 m a 1500 m, v skoku do diaľky, v skoku do výšky, vrhu guľou a štafetovom behu), futbale aj volejbale.

Putovný pohár ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR tento rok na základe umiestnení športovcov, ale aj na základe najvyššieho počtu súťažiacich opätovne získal Detský domov Liptovský Hrádok. Okrem putovného pohára deti dostali športové potreby a každé bolo odmenené aj sladkosťami, ktoré im poslal minister práce Ján Richter aj napriek tomu, že sa osobne športových hier zúčastniť nemohol. Majstrovstvá detí z detských domovov nie sú však len o športových výkonoch. Prostredníctvom športu v deťoch rozvíjajú cieľavedomosť a vôľu, ktorú môžu neskôr využiť pri dosahovaní svojich ambícií a snov.

Už tým, že prijmú výzvu zúčastniť sa na majstrovstvách, preukazujú svoje odhodlanie, čo je dobrý predpoklad do ich ďalšieho, podstatnejšieho úsilia - uplatniť sa a uspieť v bežnom živote.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk