Hlavné menu

29.09.2014

Eurokomisár ocenil náš prístup k Zárukám pre mladých

Komisár EÚ pre zamestnanosť, sociálne veci a začlenenie Lázsló Andor diskutoval s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Jánom Richterom o Zárukách pre mladých na Slovensku.
 

Eurokomisár zablahoželal ministrovi Richterovi k pokroku pri zavádzaní iniciatívy Európskej únie Záruky pre mladých na Slovensku. „V poslednej dobe u vás klesá nezamestnanosť mladých, výrazne klesla predovšetkým za posledný rok. Veríme, že to nie je len dočasné riešenie, ale aj vďaka Zárukám pre mladých to bude dlhodobý proces. Peniaze na záruky sú určené aj na to, aby sa robili reformy a musím povedať, že súčasná vláda v tomto smere robí veľmi veľa. Zameriava sa predovšetkým na podporu odborného vzdelávania," povedal Lázslo Andor.

Okrem už pripravených legislatívnych návrhov na podporu zamestnávania mladých ľudí informoval minister Richter eurokomisára aj o ďalších plánoch. Ministerstvo už dokončuje projekt, ktorý bude určený pre uchádzačov o zamestnanie so základným vzdelaním, alebo bez neho. "Musíme pre týchto ľudí pripraviť aj vzdelávacie projekty, v rámci ktorých získajú remeselnú zručnosť. Predpokladám, že to budú projekty také, že časť týždňa budú praxovať a časť sa budú vzdelávať. Výsledkom toho by mal byť človek, ktorý bude mať za sebou aj základné remeselné zručnosti," priblížil minister.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk