Hlavné menu

26.09.2012

Európsky týždeň mobility bol na ministerstve práce opäť úspešný

Na ministerstve práce počas Európskeho týždňa mobility autá vystriedali bicykle. Zamestnanci ministerstva zobrali tento týždeň naozaj zodpovedne a vyše 80 z nich chodilo do práce pešo, na bicykli, alebo MHD.
 

Na záver týždňa - počas parking day - ocenili symbolickú obývačku vytvorenú namiesto parkovacieho miesta nielen pracovníci ministerstva. Tak ako v každej obývačke, našli sa tam aj časopisy, zaujímavé materiály, či komentáre k jednotlivým zákonom, ktoré využili aspoň na chvíľu aj náhodní okoloidúci.

Využívanie alternatívnych dopravných prostriedkov neostane bez odozvy, vedúci služobného úradu ministerstva odmení desiatich zamestnancov za ich účasť a podporu zdravšieho cestovania. V najbližšom čase budú vymenené parkovacie miesta na bicykle za kvalitnejšie stojany, aby sa majitelia bicyklov počas pracovných povinností o ne nemuseli obávať. Veríme, že zamestnanci ministerstva budú ekologickejšiu formu dopravy práce využívať pri priaznivom počasí počas celého roka.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk