Hlavné menu

01.06.2012

Hokejista, divadlo, pizza....to všetko čakalo deti z detských domovov na ministerstve práce

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny dnes hostilo takmer 60 detí z detských domovov. Okrem diskusie s ministrom, štátnym tajomníkom či vedúcim služobného úradu na nich čakala prehliadka kancelárií, divadelné predstavenie a na záver aj veľké prekvapenie v podobe strieborného hokejistu René Vydareného.
 

Chovanci z detských domovov Bernolákovo, Pečeňady, Močenok, Piešťany, Žitavce a Trenčín si svoj sviatok užívali plnými dúškami. Spoločnosť im totiž robil osobne aj minister práce Ján Richter so štátnym tajomníkom Branislavom Ondrušom. Tí zo začiatku čelili paľbe zvedavých otázok, ako napríklad čo robí taký minister práce, aké sú jeho záľuby vo voľnom čase, či chcel byť ministrom od detstva alebo kedy navštívi aj ďalšie detské domovy....

Po diskusii si deti mohli prezrieť kanceláriu ministra práce a štátneho tajomníka, kde oboch zahrnuli podpisovými kartami a nechýbalo ani spoločné fotografovanie. Ďalším bodom programu bolo divadelné predstavenie a zlatým klincom na záver bol príchod hokejistu René Vydareného. Každé dieťa si smelo vyskúšať dres, v ktorom spolu s ostatnými hráčmi vybojoval pre Slovensko striebornú medailu.

„Som veľmi rád, že sme mohli prispieť k tomu, aby deti svoj deň strávili príjemne a hlavne veselo. Želám im, aby v živote mali šťastie na dobrých ľudí okolo seba a aby sa vyrovnali s hendikepom vyrastať v neúplnej rodine. Za seba môžem povedať, že sa budem snažiť byť spravodlivý minister a urobím všetko preto, aby ľudia žili dôstojne v detstve, mladosti aj starobe,“ dodal na záver stretnutia minister práce Ján Richter.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk