Hlavné menu

09.12.2015

Krištáľové srdce pre ministra Richtera

Fórum riaditeľov zamestnancov detských domovov spolu s Jozefom Mikloškom, riaditeľom Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, odovzdali ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Jánovi Richterovi krištáľové srdce.
 

Dostal ho ako úprimné veľké poďakovanie za spoluprácu, ľudský prístup, spolupatričnosť, emócie a solidaritu s deťmi v detských domovoch. Prevzal si ho na vianočnom benefičnom koncerte Úsmev ako dar.

„Za štyri roky vzájomnej spolupráce, aj keď nie vždy sme poslúchali a nie vždy bolo všetko s úsmevom, ste rozdávali okolo seba dobrú náladu, usilovali ste sa prekonať zlo dobrom, znášali ste nedorozumenia a cenili si to, čo má naozaj hodnotu. V tejto chvíli za mnou pomyselne stojí 66 riaditeľov detských domovov a 4 400 detí, ktorí sa vám chcú z celého srdca poďakovať za všetko, čo ste pre nás urobili. Ste človek na správnom mieste, ktorý pochopil vážnosť situácie. Osudy detí vám nie sú ľahostajné,“ týmito slovami sa poďakovala ministrovi za všetkých riaditeľka detského domova Pečeňady Eva Martinkovičová. Ako uviedla, srdce symbolizuje lásku, ale aj život, ľudskosť a veľkorysosť, a preto ho jednoznačne zvolili ako poďakovanie. Minister ho prijal s dojatím.

Na tohtoročnom 33. ročníku najstaršieho benefičného koncertu na Slovensku Úsmev ako dar sa zúčastnilo takmer tisíc detí z detských domovov z celého Slovenska. Zámerom je zviditeľniť problematiku detí žijúcich bez rodičov, hľadať zlepšenia pri práci s nimi a ponúkať systémové riešenia pomoci. Koncert sa konal 9. decembra v bratislavskej Inchebe.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk