Hlavné menu

24.07.2012

Letná ministerská kvapka krvi bola opäť úspešná

Na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa 20. júla 2012 zopakovala pekná humánna akcia – darovanie krvi. Napriek letnému obdobiu, keď mnoho zamestnancov je na dovolenkách, vďaka tým, ktorí sa na akcii zúčastnili, sa podarilo získať takmer 13,5 l krvi.
 

Radosť mali predovšetkým lekári z mobilnej transfúznej jednotky. Potvrdili skúsenosti z predchádzajúcich rokov, že počas letných mesiacov zaznamenávajú najmenej odobranej krvi a naopak, počet pacientov, ktorí ju potrebujú, narastá.Krv darovalo spolu 29 zamestnancov a to nielen z ministerstva práce, ale aj z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, Inštitútu pre výskum práce a rodiny, zo Sociálnej implementačnej agentúry, z Fondu sociálneho rozvoja, ale aj z radov širokej verejnosti. Za túto iniciatívu sú lekári veľmi povďační a vyjadrili potešenie, že sa nazbieral takýto počet darcov. Je to pomoc nielen pre pacientov, ale aj pre transfúznu stanicu pri získavaní dostačujúcich zásob krvi. Poďakovanie všetkým účastníkom a organizátorom akcie vyjadril aj vedúci služobného úradu Ing. Jozef Vančo.

Pokiaľ máte záujem pomôcť a prispieť k záchrane ľudského života, môžete sa zapojiť do ďalšieho darovania krvi cez mobilnú transfúznu jednotku, ktoré sa na ministerstve práce uskutoční 29. novembra 2012.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk