Hlavné menu

09.12.2013

Mikuláš zavítal do detských domovov aj v pondelok

V pondelok, 9.12., odovzdali štátny tajomník Jozef Burian a vedúci služobného úradu Jozef Vančo mikulášsku nádielku deťom v detských domovoch v Malackách, Sečovciach a vo Vyšnej Kamenici.
 

V Malackách sa tešilo na príchod „uja“ z ministerstva práce 40 detí. Vedúci služobného úradu Jozef Vančo rozdal mikulášske balíčky v štyroch domoch, kde sú umiestnené deti od 2 do 18 rokov. Menšie deti mu zarecitovali a zaspievali, niektoré ho aj vyobjímali. Z mikulášskych balíčkov boli také nadšené, že ho prosili, aby im ich pomohol hneď otvoriť, aby si skontrolovali, či sa v nich nachádzajú ich obľúbené sladkosti. S mladými dospelými Jozef Vančo podebatoval o ich budúcnosti, predstave zamestnania, záujmoch a plánoch. Skoro všetci pracujú na dokončení svojho vzdelania a chcú si nájsť dobrú prácu.

Štátny tajomník ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Burian potešil vyše 60 detí na východe v detskom domove v Sečovciach a 14 detí vo Vyšnej Kamenici, v detskom domove rodinného typu ubytovania. Riaditeľky aj samotné detičky sa potešili, že „ministerský“ Mikuláš prišiel tento rok práve k nim.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk