Hlavné menu

08.10.2013

Minister Ján Richter otvoril nový závod

V Novákoch by malo postupne pribudnúť 250 nových pracovných miest. Vytvorí ich nemecká firma Carcoustics, ktorá dnes spustila výrobu. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR je pripravené poskytnúť firme stimuly, ktoré umožňuje aktívna politika trhu práce.
 

„Sme pripravení podieľať sa na príprave a vzdelávaní ľudí, ktorí tu majú pracovať, pretože predsa len je to strojárska výroba, ktorá si žiada istý stupeň prípravy. Sme pripravení podporiť aj vytvorenie nových pracovných miest,“ povedal pri otvorení minister Ján Richter.

V závode sa vyrábajú tepelné ochranné plechy pre automobilový priemysel, od roku 2014 by to mali byť aj výrobky z polyuretánovej peny. Momentálne v ňom pracuje 50 ľudí. „Predpokladáme vo finálnej fáze obrat 50 mil. eur s 250 zamestnancami, pričom výška investície je asi päť miliónov eur,“ informoval predseda predstavenstva firmy Peter Schwibinger.

Primátor Novák Dušan Šimka má z príchodu nového investora radosť. „Chcem veriť, že je to len začiatok, že táto investícia sa bude rozširovať a očakávam aj určité stimuly a pomoc vlády, lebo tento región to potrebuje,“ povedal primátor.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk