Hlavné menu

23.06.2020

Minister Krajniak prijal rakúsku veľvyslankyňu

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak prijal na rezorte veľvyslankyňu Rakúskej republiky na Slovensku Margit Bruck-Friedrich. Veľvyslankyňa ocenila disciplinovanosť občanov Slovenska, ktorá by podľa nej mohla byť príkladom pre Rakúsko. Zároveň zdôraznila dôležitosť pokračovať v starostlivosti o vzájomnú spoluprácu.
 

Vzájomná spolupráca pomohla obom krajinám v týchto ťažkých časoch, nakoľko sme v situácii vyvolanej pandémiou koronavírusu všetci na jednej lodi. Minister Krajniak diskutoval s jej excelenciou o aktuálnej situácii a zaujímal sa najmä o opatrenia, ktoré naši susedia prijali na zmiernenie jej dopadov na sociálnu situáciu občanov aj ekonomiku.

Slovensko od začiatku šírenia ochorenia COVID-19 pozorne sleduje aj situáciu v susedných krajinách, vrátane Rakúska. Práve tam žije v prihraničných oblastiach množstvo Slovákov, ktorí denne dochádzajú za prácou na Slovensko, a za prácou tam na turnusy odchádzajú aj tisícky slovenských opatrovateliek. „Prešli sme si opatrenia v našich krajinách, ktoré sme prijali na zamedzenie šírenia tohto nového koronavírusu. Zhodli sme sa, že musíme upevniť našu spoluprácu pri zavádzaní a príprave protipandemických opatrení, ak príde aj druhá vlna,“ hovorí minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Prvé spoločné stretnutie využil minister aj na predstavenie priorít novej vlády v pracovnej, rodinnej, sociálnej a v dôchodkovej oblasti. Zaujímal sa aj o rakúske skúsenosti s využívaním tzv. kurzarbeit počas krízového obdobia, ktoré plánujeme zaviesť aj na Slovensku.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk