Hlavné menu

28.09.2017

Minister navštívil región s najvyššou nezamestnanosťou

Okres Rimavská Sobota je posledným, kde miera evidovanej nezamestnanosti prevyšuje 20 percent. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter preto víta každú aktivitu investorov a zamestnávateľov, ktorá prináša do tejto oblasti pracovné miesta. Pomoc prichádza aj z úradu práce.
 

Miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Rimavská Sobota bola v auguste tohto roka na úrovni 20,81 %. Medziročne sa znížila o takmer 4,5 percentuálneho bodu. „Máme spoločný záväzok s riaditeľkou úradu práce v Rimavskej Sobote, aby sa do konca roka aj v tomto regióne znížila evidovaná nezamestnanosť pod 20 percent," hovorí minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

V okrese Rimavská Sobota je pripravených ihneď nastúpiť do zamestnania viac ako 8-tisíc nezamestnaných, zamestnávatelia však ponúkajú iba približne 1 700 voľných pracovných miest. Minister preto víta každú investíciu, ktorá do tohto znevýhodneného regiónu prichádza. Teší ho, že do Tisovca prišiel slovenský investor, ktorý sa rozhodol pokračovať vo výrobe svetovo unikátneho bagrového rýpadla UDS v bývalom podniku Cestné a stavebné mechanizmy (CSM), a. s., Tisovec a zachovať tak viac ako sto pracovných miest. „Som veľmi rád, že sa tu našla firma, ktorá má záujem prevziať zamestnancov a pokračovať v pôvodnej výrobe. Toto je veľmi dôležité, preto sme v maximálnej miere vyšli v ústrety aj z hľadiska možností, ktoré ponúkajú nástroje aktívnej politiky trhu práce,“ informuje minister Richter.

Podľa ministra, ktorý výrobný závod CSM osobne navštívil, je dôležité nielen vytvárať podmienky pre lepšiu mobilitu v rámci dochádzania za prácou, ale urobiť aj všetko pre to, aby sa práca dala nájsť aj priamo v tomto okrese. Ak majú ľudia záujem pracovať, ministerstvo a úrad práce sú pripravení urobiť všetko preto, aby im v tom pomohlo. „Stretol som ľudí, ktorí majú záujem pracovať. Doslova si myslím, že tú prácu, ktorú dlhé roky robia, milujú,“ uzatvára Ján Richter. Dodáva, že rezort bude hľadať vždy všetky možnosti, ako regiónu pomôcť.


 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk