Hlavné menu

24.12.2015

Minister navštívil na Vianoce seniorov

Štedrý deň trávil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter nielen so svojou rodinou, ale aj s klientmi zariadenia sociálnych služieb Viničky v Nitre. Vianoce ich tam slávilo približne šesťdesiat. Nechýbali ani koledy a darčeky.
 

Minister si pre vianočnú návštevu nevybral zariadenie sociálnych služieb náhodou. Minulý rok zavítal o tomto čase medzi deti v detskom domove, tentoraz prišiel rad na starších. „V tento deň by nemal byť nikto sám, a preto aj takáto náhradná rodina, akú som videl v tomto zariadení, je potrebná, aby sa človek cítil dobre. Ľudia si zaslúžia dôstojnú jeseň života. Som veľmi rád, že vedenie a zamestnanci vytvorili v zariadení rodinnú vianočnú atmosféru, ktorú si klienti pochvaľujú," hovorí Ján Richter.

Riaditeľka zariadenia ocenila, že minister prišiel práve medzi seniorov. „Oni cítia, že táto spoločnosť ich už nevníma ako tých, ktorí niečo prinášajú. A práve preto im takéto chvíle pomáhajú žiť ten spoločenský život a žiť ho kvalitne. Vážime si morálne stretnutia, ktoré vedia vyzdvihnúť aj tento seniorský vek," opisuje Janka Moravčíková.

Návšteva však nebola iba o prianí pokojného prežitia vianočných sviatkov, ale aj o ďakovaní. „Vaša práca nie je bežným povolaním, vyžaduje si srdce na správnom mieste. Veľmi si vážim, čo robíte a som rád, že vytvárate ľuďom dôstojné prostredie, v ktorom sa cítia ako rodina, čo je veľmi dôležité," ocenil prácu zamestnancov minister Ján Richter.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk