Hlavné menu

08.10.2014

Minister navštívil zariadenie sociálnych služieb v Turci

Výjazdové rokovanie vlády v Žiline využil minister Ján Richter aj na návštevu zariadenia sociálnych služieb v Turčianskych Tepliciach. Jeho obyvateľom priblížil plány ministerstva, vypočul si aj problémy, ktoré trápia sociálnych pracovníkov.
 

Ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera čakalo na úvod milé prekvapenie. Klienti Zariadenia pre seniorov, Domova sociálnych služieb a Špecializovaného zariadenia v Turčianskych Tepliciach ho privítali spoločnou pesničkou. Následne si minister pozrel priestory zariadenia a porozprával sa s jeho obyvateľmi a zamestnancami.

Klienti poprosili ministra, aby im pomohol patrične odmeniť týchto pracovníkov, pretože sa o nich starajú 24 hodín denne a naozaj si to zaslúžia. „Tiež zastávam názor, že sociálni pracovníci si zaslúžia lepšie ohodnotenie. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny však nie vždy môže urobiť to, čo by chcel. Môže však veľmi veľa urobiť pre to, aby sa niektoré veci pohli a ja urobím všetko preto, aby sa aspoň z časti moje predsavzatia naplnili,“ zdôraznil Ján Richter.

Ministerstvo práce predložilo tento rok do parlamentu návrh zákona o sociálnej práci, pretože tá musí byť nielen finančne, ale aj morálne viac ocenená. Zákon bude platiť už od začiatku budúceho roka. „Ja si uvedomujem, že sociálna práca nie je klasické zamestnanie, je to poslanie. Pokiaľ by títo ľudia k tomu nemali vzťah a dobré srdce, nedokázali by túto prácu vykonávať a ja im za to úprimne ďakujem,“ dodal minister.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk