Hlavné menu

21.10.2019

Minister oceňoval detských športovcov

Na pôde rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny sa uskutočnilo slávnostné oceňovanie športovcov z Centier pre deti a rodiny. Z rúk ministra Jána Richtera si prevzali ďakovné listy za úspešné reprezentovanie Slovenska na Medzinárodných športových hrách v maďarskom meste Kiskunmajsa.
 

Minister pri odovzdávaní vysoko ocenil nielen detských reprezentantov, ale aj profesionálnu prácu trénerov, pedagogických pracovníkov, zástupcov Fóra riaditeľov detských domovov a spoločnosti Úsmev ako dar. „Je to bezpochyby ich zásluha a za to im úprimne ďakujem. Podpora detí na Slovensku je dôležitou úlohou pre štát a všetkých, ktorí sú v tejto oblasti zainteresovaní. Sme si vedomí toho, že akú starostlivosť vynaložíme my dnes, tak takú budeme mať vrátenú v budúcnosti, keď budú tieto deti dospelé, keď vymenia našu generáciu,“ podčiarkol minister Ján Richter.

Pri neformálnom stretnutí sa zároveň poďakoval riaditeľom centier za to, že v rámci svojho pracovného času, ale aj mimo neho sa venujú deťom maximálne. Podporujú ich nielen v športe, ale aj v umení. „Najdôležitejším zámerom je, aby sa deti v centrách pre deti a rodinu nenudili, nesedeli pri počítači, televízore, ale aby zmysluplne trávili voľný čas. Sám som mal možnosť sa pred časom presvedčiť, že v detských domovoch máme nielen šikovné, ale aj múdre deti, ktoré majú vytýčený cieľ, ktorý chcú naplniť a pokiaľ im to okolnosti umožnia, pevne verím, že ho aj naplnia“ dodal minister.

Detskí športovci zvíťazili v silnej zahraničnej konkurencii 29 športovcov zo 17 Centier pre deti a rodiny z Česka, Maďarska a Rumunska. V atletike obsadili vzácne prvé miesto, vo volejbale a v stolnom tenise skončili druhí, a vo futbale získali krásny bronz. Medzi najúspešnejších patrili Matúš Krajčovič, Alexander Mlynarčík, Daniela Kovalovská, Anežka Holubová, Lukáš Polanecký a Adam Didi, pričom najväčšie zastúpenie mali na hrách Centrum pre deti a rodiny Necpaly, Pečeňady, Dobšiná a Svidník.

Na stretnutí s ministrom sa zúčastnil aj predseda Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar Jozef Mikloško a predseda Fóra riaditeľov Detí z detských domovov Zdenko Michalides.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk