Hlavné menu

12.09.2015

Minister na oslavách v obci Žikave

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter sa zúčastnil na oslavách 940. výročia prvej písomnej zmienky o obci Žikave. Nachádza sa iba pár kilometrov od obce Lovce, odkiaľ sám pochádza.
 

„Nitriansky región je mi veľmi blízky a rád využijem každú príležitosť na stretnutia s občanmi obcí a miest, aby som sa osobne oboznámil s ich bežnými aj slávnostnými životnými udalosťami,“ povedal domácim minister Richter.

Obec Žikava patrí k najstarším obciam na Slovensku, o čom svedčí prvá zmienka v roku 1075. „Pri tejto príležitosti je dôležité uvedomiť si, že tak ako skromnosť a usilovná práca vašich starých a prastarých rodičov pomohli vytvoriť a udržať život vo vašej obci, rozvíjať a zveľadiť ho je teraz už vo vašich rukách. Aj takýmto spôsobom môžete prejaviť spolupatričnosť k miestu, kde ste sa narodili a žijete. K miestu, kde budú vyrastať vaše deti, dodal na záver Ján Richter.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk