Hlavné menu

26.09.2015

Minister oslavoval so ženami

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter oslávil s Úniou žien Slovenska 70. výročie jej založenia. Pri tejto príležitosti zároveň odovzdal členkám pamätnú medailu ministra za prospešné aktivity, ktoré vykonávajú naprieč celým Slovenskom.
 

„Veľmi oceňujem, že Únia žien Slovenska sa venuje aj vážnym témam, spomeniem napríklad sledovanie dodržiavania práv žien, detí a rodín, vystupovanie proti rôznym formám diskriminácie a intolerancie voči ženám, aktivizáciu žien k spoluúčasti na verejnom živote a ich zapájanie do podnikateľských a charitatívnych aktivít a, samozrejme, mnohé ďalšie,“ povedal minister Ján Richter. Jej členkám zároveň poďakoval za názory, postrehy a za nové nápady, ktoré pri diskusiách s nimi získava.

Občianske združenie Únia žien Slovenska je nezávislá mimovládna organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Je nástupníckou organizáciou Slovenského zväzu žien a do novembra 1997 pôsobila pod názvom Demokratická únia žien Slovenska. V súčasnosti má takmer 12-tisíc členiek.


 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk