Hlavné menu

14.05.2016

Minister podporil paralympionikov

Minister Ján Richter odovzdal ceny najlepším hráčom medzinárodného stolnotenisového turnaja zdravotne znevýhodnených ALISON SLOVAKIA OPEN 2016. Urobil tak na slávnostnom ukončení XVIII. ročníka v Bratislave.
 

Slovenskí športovci získali na turnaji jednu zlatú, tri strieborné a jednu bronzovú medailu. Zagratulovať im prišiel aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. „Srdečne blahoželám predovšetkým víťazom tenisového turnaja a ďakujem organizátorom a účastníkom za angažovanosť na takomto podujatí. Chcem zároveň popriať prípravnému tímu, ale aj všetkým reprezentantom úspešný štart na blížiacej sa paralympiáde v Rio de Janeiro. Verím, že obstojíte v silnej konkurencii a priveziete si domov vytúžené medaily,“ povedal minister.

Na slávnostnom večere odovzdal Ján Richter aj ceny spoluzakladateľky turnaja Márie Pillárovej za najlepší mužský a ženský výkon. Prevzali si ich Brit Dave Wetherill a Srbka Nadja Matič. „Som rád, že som mohol prísť medzi svetovú špičku najlepších hráčov v stolnom tenise. Vy, paralympionici, ste dobrým príkladom pre mnohých zdravých športovcov i nešportovcov. Patrím k vašim obdivovateľom a podporovateľom,“ uviedol. Dodal, že ministerstvo práce víta všetky aktivity a iniciatívy, ktoré môžu akýmkoľvek spôsobom pomôcť zdravotne znevýhodneným občanom. Najnovšie podporuje pilotný ročník projektu PARALELA, vďaka ktorému sa zdravotne znevýhodnení vzájomne motivujú k skoršiemu návratu do pracovného a spoločenského života.

XVIII. ročník medzinárodného stolnotenisového turnaja zdravotne znevýhodnených ALISON SLOVAKIA OPEN 2016 zorganizoval v dňoch 10. 5. 2016 – 15. 5. 2016 Slovenský paralympijský výbor. Na najväčšom podujatí v paralympijskom športe na Slovensku štartovalo 270 hráčov z 39 krajín vrátane štrnástich Slovákov.

FOTO: Slovenský paralympijský výbor

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk