Hlavné menu

03.09.2015

Minister prišiel podporiť 11 000 detí

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter sa zúčastnil, spolu s ďalšími čelnými predstaviteľmi Slovenska, na slávnostnom charitatívnom nadnárodnom koncerte Integrácia 2015.
 

Zimný štadión Ondreja Nepelu sa zaplnil deťmi zo siedmich krajín Európy i Severnej Ameriky, väčšinu však tvorili žiaci a študenti slovenských škôl. Projekt Integrácia spája deti s ťažším štartom do života prostredníctvom kultúry a prehliadky talentu. Aj vďaka tomuto cieľu je možné v našej spoločnosti ukázať cestu k vzájomnej tolerancii a porozumeniu detí zo základných a špeciálnych škôl, intaktnej mládeže a detí s postihnutím.

„Pozdravujem všetky moje deti z detských domovov a vyjadrujem potešenie byť spolu s vami na dnešnom veľkolepom podujatí. Integrácia predstavuje schopnosť spájať svet dospelých a detí. Verím, že aj tento koncert umožní, aby sme vstúpili do vášho, ešte krehkého detského sveta a že prispeje k ďalšej vzájomnej tolerancii a porozumeniu,“ prihovoril sa deťom minister Ján Richter. „Integráciou podporujeme začleňovanie do každodenných aktivít, či už hendikepované deti medzi zdravé, alebo deti, ktoré boli vyňaté z ich prirodzeného prostredia, späť do rodiny. Podporujem túto myšlienku a prajem si, aby sa obsah integrácie preniesol naplno do života pre každé jedno dieťa, pre jeho zdravý emocionálny, sociálny a osobnostný rozvoj,“ pokračoval minister po prestrihnutí červenej pásky. Tento veľkolepý charitatívny koncert v daný okamih pomyselne spojil deti na celej planéte a po celý čas bolo cítiť myšlienku integrácie a rovnosť príležitostí pre každé jedno dieťa bez rozdielu jeho duševného, či fyzického stavu.

Na koncerte vystúpili mnohé osobnosti zo slovenskej, českej, či zahraničnej hudobnej scény. Sprievodné akcie boli na Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí. Bohatý program čakal účastníkov koncertu aj po jeho skončení. Deti navštívili prezidenta SR, predsedu slovenského parlamentu, ale aj primátora hlavného mesta. Oboznámili sa s priestormi Slovenského národného divadla, s niektorými bratislavskými galériami a múzeami a mali možnosť obdivovať krásy hlavného mesta počas vyhliadkovej plavby po Dunaji.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk