Hlavné menu

28.02.2019

Minister prijal nového veľvyslanca Kórejskej republiky v SR

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prijal nového mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Kórejskej republiky v SR Byunghwa Chunga. Na prvom spoločnom rokovaní hovorili nielen o dobrých bilaterálnych vzťahoch medzi krajinami, ale aj o aktuálnej situácii na slovenskom trhu práce a novej legislatíve v oblasti služieb zamestnanosti.
 

Na prvom oficiálnom stretnutí s novým veľvyslancom pochválil minister Ján Richter doterajšiu bezproblémovú vzájomnú spoluprácu ministerstva s veľvyslanectvom Kórejskej republiky v SR. Je pripravený v nej pokračovať aj po výmene mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca. „Bilaterálne vzťahy našich krajín sú na veľmi dobrej úrovni, najmä pokiaľ ide o hospodársku spoluprácu. Vážime si vašich investorov, ktorí dávajú prácu stovkám Slovákom. Na ministerstve sme vždy pripravení podať im pomocnú ruku,“ povedal na stretnutí minister Richter. Veľvyslanec Kórejskej republiky ústretovosť ministerstva práce oceňuje. „Chcem sa vám poďakovať za podporu a pomoc, ktorú poskytujete našim investorom na Slovensku,“ zhrnul Byunghwa Chung.

Hovorili aj o aktuálnej situácii na slovenskom trhu práce a novej legislatíve, ktorá zjednodušuje prijímanie pracovníkov z tretích krajín na nedostatkové profesie. Na Slovensku pôsobí takmer 100 kórejských spoločností. Minister Ján Richter svojho partnera informoval, že niektoré z nich mali problémy pri najímaní pracovníkov z tretích krajín cez sprostredkovateľské agentúry, ktoré dodávali ľudí do podnikov nelegálne. „Práve nová legislatíva má zabrániť nepoctivým agentúram obchádzať systém a umožniť zamestnávateľom jednoduchšie prijímať pracovníkov z tretích krajín za kmeňových zamestnancov. Ak bude potrebné, ministerstvo je pripravené stretnúť sa so zamestnávateľmi a vysvetliť im tieto nové zmeny,“ informoval Ján Richter. Veľvyslanec Byunghwa Chung novú legislatívu víta. Na stretnutí vyzdvihol aj pokrok pri znižovaní nezamestnanosti, ktorá v posledných rokoch klesla na historické minimá.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk