Hlavné menu

09.02.2016

Minister Richter s novým riaditeľom detského domova

Detský domov Necpaly pri Martine vedie jeho odchovanec. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter mu bol popriať veľa úspechov v novom zamestnaní. Verí, že bude dobrou motiváciou pre deti v detských domovoch.
 

Ladislav Adamovič, ktorý vyrastal v detskom domove a neskôr v profesionálnej rodine, je riaditeľom Detského domova Necpaly od piateho januára 2016. „Budem rád, ak sa stane svetlým príkladom aj pre ďalších domovákov pokiaľ ide o vzdelávanie a ambície. Teší ma, že sa stal riaditeľom práve on, pretože nikto nevie lepšie pochopiť deti z domovov ako ten, kto v ňom vyrastal,” hovorí minister Ján Richter.

Pre prácu s deťmi v detskom domove sa Ladislav Adamovič rozhodol po osobných skúsenostiach. „V profesionálnej rodine ma oslovil prístup náhradných rodičov ku mne a k mojím súrodencom. Vtedy som si povedal, že chcem byť vychovávateľom,” opisuje svoje začiatky riaditeľ detského domova. Za najdôležitejšie považuje pestovanie dobrých vzťahov vychovávateľov s deťmi, pretože vtedy sa cítia deti bezpečne.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk