Hlavné menu

13.03.2019

Minister Richter rokoval s predstaviteľmi trnavskej automobilky

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter rokoval s predstaviteľmi trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia. Hovorili najmä o ich plánoch a o preškoľovaní súčasných aj budúcich zamestnancov závodu pre potreby novej výroby.
 

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia v súčasnosti zamestnáva do 4 500 zamestnancov. Ministra Jána Richtera jej predstavitelia informovali o postupnom rozbehu výroby novej generácie modelu Peugeot 208, ktorý bude mať prvýkrát v histórii Trnavy aj elektrickú motorizáciu. Závod tak bude vyrábať plne elektrické vozidlo s nulovými emisiami CO2. To si však vyžiada komplexné preškolovanie zamestnancov na úplne nové pracovné pozície, aplikáciu moderných technológií a najnovších výrobných postupov. Spoločnosť preto pripravila vlastný projekt vzdelávania a prípravy pre trh práce, do ktorého plánuje zapojiť celkovo 4 350 zamestnancov v rôznych typoch školení. „Oceňujem, že prichádzate s takýmto projektom a plánujete systémovo počas 18 mesiacov preškoľovať svojich pracovníkov na používanie nových technológií a zariadení, čo je v tejto dobe zmien absolútne nevyhnutné. Ministerstvo práce je pripravené podať vám pomocnú ruku a zabezpečiť, aby ľudia pre nedostatočné zručnosti neprišli o zamestnanie,“ uviedol na rokovaní minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. Ocenil aj garanciu spoločnosti, že po skončení podpory vzdelávania bude týchto zamestnancov zamestnávať najmenej počas ďalších 6 mesiacov.

Minister Richter na stretnutí vyzdvihol skutočnosť, že spoločnosti PSA sa darí napĺňať deklarované ciele aj v personálnej oblasti v posledných 2 rokoch, keď sa počet agentúrnych zamestnancov znížil z približne 1 000 na dnešných 250. Víta, že záujem spoločnosti je aj naďalej prioritne zamestnávať občanov Slovenska a zároveň stabilizovať ďalších zamestnancov zmluvami na dobu neurčitú a minimalizovaním podielu tzv. agentúrnych zamestnancov. Považuje to za dobrý signál, že trnavská automobilka garantuje v najbližších rokoch dostatok stabilných pracovných miest pre našich občanov.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk