Hlavné menu

18.02.2013

Minister rokoval o nových pracovných miestach na východe Slovenska

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter a štátny tajomník ministerstva Jozef Burian navštívili východné Slovensko. Rokovali o nových pracovných miestach.
 

Minister Richter je pripravený podporiť rozvojové zámery spoločnosti T‑Systems Slovakia v Košiciach, ktorá plánuje vytvoriť 500 nových pracovných miest. "Podpora z eurofondov by bola zameraná skôr na rozvoj vzdelanosti. Môžeme uvažovať aj o istých daňových úľavách či o podpore na každé konkrétne vzniknuté pracovné miesto. Oceňujem, že priemerný vek vo firme je len 29 rokov, čo je dobrý signál ohľadom zamestnávania mladých ľudí," skonštatoval minister. Generálny riaditeľ spoločnosti Thomas Bogdain potvrdil, že T‑Systems už požiadal vládu o podporu. "Hlavným zámerom je vytvorenie nových pracovných miest pre rôzne priemyselné odvetvia, či je to logistika, automobilový alebo petrochemický priemysel. Nové miesta by mali byť obsadzované predovšetkým uchádzačmi, ktorí pochádzajú z regiónu Košíc a Prešova,“ dodal Bogdain.

Po Košiciach sa minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter a štátny tajomník Jozef Burian presunuli do Vranova nad Topľou. Spolu so zástupcami mesta a investorom navštívili tunajší priemyselný park, v ktorom by mohla vyrásť fabriku na spracovanie dreva. Investor už rokuje s ministerstvom hospodárstva o štátnej pomoci pre svoj podnikateľský zámer, vytvoriť by mal približne 400 pracovných miest. „Tie požiadavky sú splniteľné za predpokladu, že budú garantovať, že ešte v tomto roku by začali investičnú výstavbu s tým, že v roku 2015 by mohli byť prijímaní prví zamestnanci," podotkol minister Richter. Pomoc prisľúbil aj primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan: „Sme ústretoví aj vo vzťahu k investorovi, čo sa týka nájmu a čo sa týka ďalších podmienok. Je to aj určitá ekonomická sila a je to rozvoj pre pridané odvetvia, pre šport, pre kultúru. Je to veľká vec, ak do regiónu príde takýto zamestnávateľ."

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk