Hlavné menu

08.03.2017

Minister rokoval so zástupcami Samsung Electronics

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prijal zástupcov spoločnosti Samsung Electronics Slovakia, s.r.o. Hlavnou témou rokovania bol nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, ktorý avizuje spoločnosť aj napriek snahe nájsť vhodných zamestnancov na úradoch práce.
 

Ministerstvo práce je pripravené spolupracovať s firmou pri napĺňaní ich personálnych požiadaviek, pričom predmetom stretnutia bola aj otázka zamestnávania občanov z tretích krajín.

Minister Ján Richter poukázal na doterajšie zistenia nelegálneho zamestnávania štátnych príslušníkov tretích krajín prostredníctvom zahraničných agentúr dočasného zamestnávania, najmä srbských občanov, ktoré mu potvrdil aj maďarský minister práce na bilaterálnom rokovaní koncom minulého týždňa. Na túto tému sa stretol aj s českou ministerskou práce. V tejto súvislosti bolo vedeniu spoločnosti odporučené preveriť personálnu situáciu v spoločnosti v súvislosti so zamestnávaním pracovníkov prostredníctvom agentúr dočasného zamestnávania.

O problematike zamestnávania srbských občanov na Slovensku prostredníctvom agentúr dočasného zamestnávania plánuje v pondelok, 13. 3. 2017, rokovať minister Ján Richter so srbským ministrom práce, zamestnávania, veteránov a sociálnych vecí Aleksandarom Vulinom.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk