Hlavné menu

07.06.2014

Minister rozdával medaily na športových hrách

V sobotu, 7. júna 2014, sa na futbalovom štadióne MUDr. Ivana Chodáka v Dolnom Kubíne konali celoslovenské športové hry detí z detských domovov.
 

Už po 24. krát usporiadala spoločnosť Úsmev ako dar v spolupráci s Nestlé Slovensko a Fórom riaditeľov a zamestnancov detských domovov športové majstrovstvá, na ktorých deti vyrastajúce bez rodičov predviedli svoje odhodlanie a zdravé sebavedomie. Súťažilo sa v atletických disciplínach, minifutbale, futbale a volejbale.

Minister práce Ján Richter prišiel povzbudiť domovákov osobne, odštartoval aj súťaž v behu na 1500 a 800 metrov. Po skončení hier odovzdal víťaznému detskému domovu putovný pohár a trom najlepším športovcom z každej disciplíny zaslúžené medaily. Deťom priniesol aj vecné darčeky. „Vy všetci ste víťazi, nie je nikto porazení, pretože už len to, že ste sa postupne prebojovali cez regionálne kolá až sem, z vás všetkých robí víťazov,“ zopakoval niekoľko krát minister.

Športové majstrovstvá pre deti z detských domovov znamenajú pre nich viac ako len dosiahnuté športové výkony. Prostredníctvom športu rozvíjajú svoju vôľu a schopnosť dosiahnuť cieľ, ktorý si sami stanovili. Vytrvalosť pri jeho realizácii, dôvera vo vlastné sily a skúsenosť, že aj oni môžu reprezentovať svoj domov, svoj región, či dokonca krajinu, im pomáha nadobudnúť často naštrbené sebahodnotenie.

Najlepší športovci budú reprezentovať Slovensko na Medzinárodných športových hrách detí z detských domovov, ktoré sa uskutočnia 13. – 15. júna 2014 v Maďarsku spolu s reprezentantmi Českej republiky, Maďarska a Rumunska.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk