Hlavné menu

04.09.2015

Minister si prezrel nové zariadenie pre seniorov

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter si prezrel nové priestory zariadenia pre seniorov v Šamoríne. Tie súčasné sú v nevyhovujúcom stave a sťahovanie je nevyhnutnosťou.
 

Mesto Šamorín poskytuje sociálnu službu pre seniorov v staršej budove, v ktorej sídlila v 18. storočí nemocnica. Pre nevyhovujúci stav sa pustilo do stavby nového objektu, kde nájde onedlho kvalitné ubytovanie 36 klientov. „Chcem úprimne poďakovať pánovi primátorovi a zastupiteľstvu, že sa takto postarali o seniorov, tie súčasné priestory sú v havarijnom stave. Oceňujem, že našli v rozpočte prostriedky na výstavbu nového zariadenia, pretože sociálne služby sa často riešia až v poslednom rade," zdôraznil minister práce Ján Richter.

Primátor Gabriel Bárdos informoval ministra aj o ďalších plánoch mesta, najmä o potrebe zriadiť denné centrum pre dôchodcov či denný stacionár. Mestu chýba aj terénna sociálna služba. Na jej zabezpečenie plánuje zapojiť sa do národného projektu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. „Som rád, že minister prejavil záujem a prišiel sa sám presvedčiť, ako vie malé mesto z vlastných zdrojov zabezpečiť výstavbu nového domova pre dôchodcov," dodal na záver stretnutia primátor Šamorína.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk