Hlavné menu

25.11.2014

Ministerské vianočné trhy

Vianočné trhy chránených dielní môže počas celého tohto týždňa navštíviť verejnosť na pôde ministerstva práce na Špitálskej ulici v Bratislave. Novinkou tohtoročných dielní je maľovanie enkustickou žehličkou – maľovanie voskom.
 

Pestrý mikulášsky tovar, ktorý vyrobili chránené dielne z celého Slovenska, dopĺňajú aj vianočné ozdoby, vonné sviečky, pohľadnice, šperky, kabelky rôznych materiálov, sviatočné obrusy, návliečky a dokonca aj bio cesnak a zdravé oleje. „Aj tento rok sa počas vianočných trhov predáva vianočný nealkoholický punč podávaný s pravým medovníkom, ktorý pripravili zamestnanci Implementačná agentúra pre Operačný program Zamestnanosť a sociálna inklúzia. Výťažok z predaja bude venovaný krízovému stredisku Spoločenstva svätej rodiny zo Slovenskej Ľupče,“ uviedla riaditeľka odboru pre komunikáciu a styk s verejnosťou ministerstva práce Alexandra Záni.

Sviatočnú atmosféru dotvára aj vianočná výzdoba a predajná výstava diel významného slovenského výtvarníka Rudolfa Filu.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk