Hlavné menu

Ministerstvo pomáha pri obsadzovaní pracovných miest

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter riešil s veľvyslancom Španielskeho kráľovstva v SR a zástupcami španielskej firmy Jobelsa Slovensko, s.r.o ich problémy s náborom a zamestnávaním pracovníkov.
 

Firma sa s obsadzovaním pracovných miest trápi už dlhšiu dobu. Pri výbere zamestnancov spolupracuje nielen s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny, ale aj s lokálnymi personálnymi agentúrami. Doteraz sa jej však nepodarilo zohnať potrebný počet operátorov výroby šitia.

Minister Ján Richter zástupcov spoločnosti ubezpečil, že je v našom prvoradom záujme, aby tieto miesta obsadili Slováci a nie príslušníci tretích krajín. Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny preto pripravilo projekt, ktorý zabezpečí vyškolenie uchádzačov o zamestnanie na požadovanú pozíciu. „Vybraní kandidáti by počas odbornej praxe boli naďalej evidovaní na úrade práce a dostávali by príspevok na vykonávanie odbornej praxe vo výške 65% sumy životného minima. Zaúčať sa budú pod vedením mentora, ktorého určí zamestnávateľ z radov svojich zamestnancov,“ približuje Richter.

Ak by sa takto nastavený projekt ujal, mohol by sa v budúcnosti aplikovať aj u iných zamestnávateľov, ktorí majú podobný problém pri obsadzovaní svojich pracovných pozícii, či už v profesii šička, alebo v iných profesiách.

Španielska spoločnosť otvorila svoju pobočku na Slovensku v roku 2003 v Košiciach a špecializuje sa na automobilové interiéry so zameraním na šitie a poťahovanie. V závode pracuje v súčasnosti 540 zamestnancov. Ak sa firme podarí naplniť náborové požiadavky, prácu dostane ďalších 550 ľudí.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk