Hlavné menu

29.05.2020

Ministerstvo vyhodnotilo marcové čerpanie „Prvej pomoci“ od štátu

Ústrednou témou dnešného rokovania Ekonomického krízového štábu na Úrade vlády SR bolo vyhodnotenie poskytovania príspevkov prvej sociálnej pomoci za mesiac marec.
 

„Prvá pomoc pre zamestnávateľov a ich zamestnancov sa výrazne zrýchľuje, kým na začiatku pomoci mohlo trvať vyplatenie aj 15 kalendárnych dní, ku koncu výplat žiadostí za marec sa proces spracovania pomoci skrátil na týždeň,“ informoval kolegov minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Vychádza zo štatistík, ktoré pripravil Inštitút sociálnej politiky MPSVR SR.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny od 16. mája vybavujú aj žiadosti o príspevky za apríl. Vďaka zjednodušenému administratívnemu procesu dostávajú tí, ktorí už majú podpísané dohody z predchádzajúceho mesiaca, peniaze prakticky okamžite. „Vidíme, že aprílová pomoc zamestnávateľom už stihla v krátkej dobe presiahnuť aj marcové čísla“, skonštatoval minister.

Okrem priamej podpory pracovných miest vyhodnocuje komentár Inštitútu sociálnej politiky aj ďalšie nástroje prijaté vládou SR v gescii MPSVR SR. Ide predovšetkým o základnú pomoc rodinám a pracujúcim. Viaceré z nástrojov podpory budú k dispozícii obyvateľom aj v najbližších mesiacoch, vláda už schválila aj predĺženie projektu „Prvá pomoc“ o ďalšie dva mesiace.

TAB: Stav projektu „Prvá pomoc“ za mesiac marec

Komentár ISP spolu s prílohami môžete nájsť TU .

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk