Hlavné menu

20.01.2021

MPSVR SR pomáha ľuďom v rezorte ďalšími 200 tisíc AG testami

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pokračuje v pomoci zariadeniam sociálnych služieb. Aktuálne zabezpečilo 200-tisíc antigénových testov na skríningové testovanie klientov aj zamestnancov ZSS, Centier pre deti a rodinu, zamestnancov úradov práce, Sociálnej poisťovne a ďalších organizácií v rezorte.
 

Zástupcovia vyšších územných celkov si dnes preberajú zo skladu Správy štátnych hmotných rezerv SR takmer 200-tisíc kusov antigénových testov, ktoré objednalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. VÚC ich následne rozdistribuujú verejným aj neverejným poskytovateľom sociálnych služieb, ktorí ich použijú na pretestovanie klientov a zamestnancov v rámci aktuálneho celoplošného skríningu. Ich ochranu považujeme od vypuknutia pandémie za našu prioritu.

„Celkovo sme od začiatku pandémie pomohli ľuďom v našom rezorte už takmer 800-tisíc testami, ktoré dodávame zadarmo. A to bez ohľadu na to, či je zriaďovateľom zariadenia sociálnych služieb štát, samosprávy alebo neštátny zriaďovateľ. Zároveň tým odľahčíme ďalšie odberné miesta, MOMky a samosprávy,“ dodáva minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

Do zariadení sociálnych služieb sme doteraz poslali takmer 800-tisíc antigénových testov. Tie využili na priebežné testovanie klientov a zamestnancov, ktoré vykonávajú od októbra 2020. Ministerstvo bude v distribúcii ďalších antigénových testov pokračovať podľa potreby.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk