Hlavné menu

28.06.2012

Na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR sa bude opäť darovať krv

Darovanie krvi cez mobilnú transfúznu jednotku sa na Ministerstve práce, sociálny vecí a rodiny SR stáva tradíciou a do darovania krvi sa zapája stále väčší počet zamestnancov ministerstva, ale aj zamestnancov ostatných rezortov, či podriadených organizácií ministerstiev ich rodinných príslušníkov, ako aj široká verejnosť.
 

Darovanie krvi cez mobilnú transfúznu jednotku sa na Ministerstve práce, sociálny vecí a rodiny SR stáva tradíciou a do darovania krvi sa zapája stále väčší počet zamestnancov ministerstva, ale aj zamestnancov ostatných rezortov, či podriadených organizácií ministerstiev ich rodinných príslušníkov, ako aj široká verejnosť. Krvi je stále nedostatok a je potrebné ju dopĺňať, najmä počas letných mesiacov, kedy mobilná transfúzna jednotka zaznamenáva najmenej krvi, pretože väčšina ľudí je na dovolenkách. Ministerstvo sa práve preto rozhodlo usporiadať v poradí štvrtú – letnú Ministerskú kvapku krvi dňa 20. júla 2012 (piatok). Týmto vyzývame všetkých, ktorí chcú pomôcť pacientom, ktorí sa ocitli v ohrození života, aby prišli v tento deň do budovy ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky a zabezpečili spolu s pracovníkmi ministerstva dostatočné množstvo krvi na celé leto.

Vhodným kandidátom na darovanie krvi sú tí, ktorí spĺňajú nasledovné kritériá:

- Vek od 18 do 60 rokov. Pokiaľ ste pravidelným darcom, môžete darovať krv až do svojich 65 rokov.
- Telesná hmotnosť minimálne 50 kg.
- Nesmiete byť nosičom vírusu HIV (mať AIDS).
- Nemôžete byť po prekonaní hepatitídy (žltačky) typu B a C.
- Nemôžete trpieť na iné závažné a chronické ochorenia.
- Pre ženy nie je vhodné ísť darovať krv počas menštruácie, resp. tesne pred ňou alebo po nej.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk