Hlavné menu

27.10.2017

Na ministerstve vystavujú hendikepovaní umelci

V priestoroch Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR otvoril štátny tajomník Branislav Ondruš výstavu obrazov, fotografií a drevených výrobkov, ktorých autormi sú ľudia so zdravotným postihnutím. Napriek neľahkému osudu sa rozhodli so svojím postihnutím bojovať a láska k umeniu ich priviedla až k dielam, ktoré môžu s hrdosťou prezentovať verejnosti.
 

Záštitu nad 5. ročníkom Národnej prezentácie umenia hendikepovaných umelcov SR 2017 prevzal minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. Súčasťou otvorenia výstavy bol i slávnostný zápis do knihy osobností SR, ktorý urobil štátny tajomník ministerstva Branislav Ondruš za účasti predsedu Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých občanov Arpáda Beníka a hendikepovaných umelcov.

V priestoroch ministerstva je vystavených približne 40 obrazov a fotografií, ale aj ručne vyrábané drevené komody, skrinky či misky. Štátny tajomník Branislav Ondruš je rád, že sa takéto podujatia organizujú. „Aj zdravotne znevýhodnení ľudia patria do spoločnosti a tu vidíme, že okrem iných činností sa vedia spoločensky uplatniť dokonca aj v oblasti kultúry a umenia. Dúfam, že aj táto výstava prispeje k tomu, aby ich povzbudila do ďalších prác a na druhej strane, aby sme oslovili širšie obecenstvo a ukázali, že takýmto úžasným spôsobom sa vedia prezentovať aj ľudia so zdravotným znevýhodnením,“ vyzdvihol.

Diela umelcov z celého Slovenska budú v priestoroch ministerstva vystavené do 6. novembra 2017.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk