Hlavné menu

05.12.2013

Ocenenie sociálnej práce s ľuďmi

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky Ján Richter odovzdal 5. decembra v hoteli SoreaRegia, už po desiaty krát, ocenenie Sociálny čin roka 2013. Ocenenie je každoročne zamerané na vybrané témy a cieľové skupiny z oblasti sociálnych vecí.
 

Tento rok si ho prevzali z rúk ministra Jána Richtera mesto Banská Bystrica, organizácia Áno pre život, n.o., Rajecké Teplice, Centrum sociálnych služieb Dúhový sen Kalinov a Krízové stredisko Palkovo centrum Liptovský Mikuláš. Nielen úsilie a nadšenie, s ktorým všetci ocenení poskytovatelia vykonávajú sociálne služby, ale predovšetkým dobrá odozva, meno a samotné výsledky boli dôvodom, prečo získali toto ocenenie. "Sú to ľudia, ktorí vykonávajú túto činnosť celkom iste nie pre nejaké veľké finančné ohodnotenie, pretože bohužiaľ tam sme ešte nedospeli. Je to otázka ich vnútorného presvedčenia, je to otázka srdca, je to otázka vzťahu. Treba povedať, že pomáhajú práve ľuďom, ktorí sa veľakrát nie svojím vlastným pričinením dostávajú do ťažkých životných situácií," zdôraznil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

Všetkým ocenením srdečne blahoželáme a do ďalšej činnosti prajeme veľa optimizmu, energie i tvorivých nápadov.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk