Hlavné menu

27.04.2017

Otvorili sme najväčší pracovný veľtrh

Minister práce Ján Richter otvoril najväčší slovenský veľtrh práce JOB EXPO 2017. Na jeho siedmom ročníku ponúka viac ako 31-tisíc voľných pracovných miest 179 slovenských a 50 zahraničných zamestnávateľov. Veľtrh organizuje v priestoroch agrokomplexu NÁRODNÉ VÝSTAVISKO v Nitre Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny v dňoch 27. – 28. apríla 2017.
 

Počas minulých rokov navštívilo pracovný veľtrh JOB EXPO viac ako 200-tisíc ľudí, ktorí si aktívne hľadali zamestnanie. Rastúci počet návštevníkov aj účastníkov je dôkazom, že takéto podujatie je pre obidve strany veľkým prínosom. O to viac v časoch, keď sa darí hospodárstvu a úrady práce evidujú každý mesiac stovky nových pracovných miest. Zároveň však zamestnávatelia upozorňujú, že na ne nevedia nájsť dostatok kvalifikovanej a motivovanej pracovnej sily. "Vyzývam zamestnávateľov, aby viac motivovali svojich zamestnancov a zlepšovali ponuky, pretože sú na to vytvorené ekonomické podmienky. Na úradoch práce máme približne 150-tisíc stredoškolsky vzdelaných nezamestnaných a okolo 27-tisíc vysokoškolákov. S touto skupinou ideme intenzívnejšie pracovať a zapájame aj zamestnávateľov, pretože je to naša spoločná zodpovednosť," hovorí minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. Dodáva, že rezort práce robí všetko pre to, aby si tí, ktorí majú záujem pracovať, prácu aj našli. Či už vďaka rekvalifikácii, priamej podpore vytvárania nových pracovných miest alebo zvyšovaním motivácie pracovať aj za nižšiu mzdu.

Jednou z pomocí je aj organizovanie najväčšieho slovenského veľtrhu práce JOB EXPO. Ten okrem tisícok voľných pracovných miest ponúka aj široké spektrum služieb od poradenstva, napr. pre zdravotne postihnutých, či pracovno-právne a kariérne poradenstvo, cez testovanie jazykových a počítačových zručností, ale aj hodnotenie osobnosti. Pripravených je i množstvo odborných prednášok a workshopov pre uchádzačov o zamestnanie, ako aj pre žiakov, ktorí si vyberajú strednú školu alebo končia štúdium. Na veľtrhu zamestnávatelia so spolupracujúcimi strednými školami vysvetlia záujemcom význam a fungovanie duálneho vzdelávania.

Veľtrh práce JOB EXPO 2017 sa koná pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. Súčasťou podujatia je taktiež 19. medzinárodná burza práce European Job Days 2017 a 25. ročník celonárodnej výstavy Mladý tvorca 2017.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk