Hlavné menu

03.06.2013

MDD sme slávili s deťmi v detských domovoch

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter navštívil detský domov v Kráľovej Lehote. Na oslavu prišli aj deti z domovov z Liptovského Mikuláša a Liptovského Hrádku.
 

Deti previedli ministra „ svojim“ domovom a pripravili si aj kultúrny program. Vystúpením potvrdili, že sú mimoriadne talentované. Minister ich šikovnosť nielen pochválil, ale aj ocenil praktickými darmi a sladkosťami. Zaželal deťom veľa úspechov, aby ich počas celého života sprevádzalo šťastie. „Najpodstatnejšie je, aby tieto deti, s ktorými sa osud nemaznal, boli pripravené na reálny život a neprekvapili ich žiadne bežné starosti a radosti dospelého človeka. Dôležité je, aby podľa možností absolvovali štúdium, získali nejakú kvalifikáciu, aby sa vedeli lepšie umiestniť na náročnom trhu práce," povedal Ján Richter.
Medzinárodný deň detí strávili s deťmi v detských domovoch aj štátni tajomníci ministerstva. Jozef Burian navštívil deti v Gelnici a v Košiciach, Branislav Ondruš a vedúci služobného úradu zasa oslávili MDD v detskom domove v Topoľčanoch.

Foto: TASR

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk