Hlavné menu

21.03.2020

Rezort má nového ministra

Novým ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny je Milan Krajniak. Je súčasťou vlády premiéra Igora Matoviča, ktorú vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová 21. marca 2020. Na čele rezortu vystriedal po ôsmich rokoch Jána Richtera.
 

Za najdôležitejšiu úlohu v najbližších dňoch považuje nový minister práce, sociálnych vecí a rodiny nájsť zdroje na pomoc ľuďom zasiahnutých krízou v súvislosti s novým koronavírusom. „Mnohí ľudia museli zostať doma pre zatvorené školy či maloobchodné prevádzky. Týmto ľuďom treba pomôcť. Mojou úlohou bude okrem iného zohnať čo najviac peňazí, aby sme im vedeli pomôcť a aby sme vykryli výpadky príjmov, ktoré bude mať Sociálna poisťovňa,” hovorí Milan Krajniak. Ubezpečuje, že vláda bude mať zatiaľ dostatok finančných prostriedkov na to, aby štát opatrenia v boji s novým koronavírusom vedel zvládnuť.

O agende ministerstva práce rokoval aj s Jánom Richterom. „Mali sme dlhý rozhovor, akým spôsobom čo najlepšie pokračovať v tých dobrých veciach, ktoré fungovali a ako sa pripraviť na zvládnutie nového koronavírusu,” približuje minister Krajniak.

FOTO TASR - Michal Svítok

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk