Hlavné menu

11.06.2016

Slovenské deti dominovali na športových hrách

Minister Ján Richter otvoril medzinárodné športové hry detí z detských domovov. Slovensko reprezentovalo 40 najlepších športovcov, ktorí uspeli v silnej konkurencii v regionálnych kolách a celoslovenskom zápolení.
 

V areáli bratislavského atletického štadióna Mladá Garda súťažili mladé talenty zo Slovenska, Česka, Rumunska, Poľska a Maďarska. Hry oficiálne otvoril minister práce, sociálnych vecí a rodiny. „Bol by som rád, ak by ste toto podujatie vnímali ako výzvu preukázať svoje schopnosti a prezentovať sa. Každý jeden, komu sa podarilo sem prebojovať, je víťazom. Všetkým vám zo srdca prajem, aby ste podali čo najlepšie výkony,“ uviedol Ján Richter.

Športovci súťažili okrem atletických disciplín aj vo futbale, vo volejbale a v stolnom tenise. Najviac prvenstiev získali slovenské deti a družstvo tak obhájilo minuloročné víťazstvo. Medzi našich najlepších športovcov patria František Buda a Martin Lakatoš z Detského domova Štúrovo, ktorí dosiahli vynikajúce výsledky v atletike. Súrodenci Polaneckí z Detského domova Dobšiná zase zvíťazili v stolnom tenise. Ocenenia odovzdal víťazom štátny tajomník ministerstva Branislav Ondruš. Na druhom mieste skončil tím z Českej republiky, tretí boli Maďari.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk