Hlavné menu

04.06.2016

Športovci z detských domovov v Bratislave

Najlepší futbalisti, volejbalisti, stolní tenisti a atléti z radov detí z detských domovov sa stretli na tradičnom športovom zápolení. Účastníkov v poradí už 26. ročníka uvítalo tentokrát naše hlavné mesto.
 

Celoslovenské kolo sa uskutočnilo 3. júna 2016 v areáli Pavla Gleska na Mladej Garde v Bratislave. Športovcov prišiel podporiť aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. Najlepším odovzdal medaily a detskému domovu Kolárovo aj cennú trofej – putovný pohár ministerstva za najlepšie výkony. "Som na vás veľmi hrdý, vaše výkony sú z roka na rok lepšie a keď budete takto trénovať aj naďalej, máte potenciál dotiahnuť to veľmi ďaleko," pochválil deti minister a obdaril ich aj darčekom v podobe športových potrieb a spoločenských hier.

Záujem o podujatie z roka na rok stúpa. Kým pred 26 rokmi organizátori začínali s hŕstkou asi 50 detí, tak napríklad v roku 2012 súťažilo 159 detí z 27 detských domovov, vlani to už bolo 264 detí zo 41 domovov a tento rok počet vzrástol na 372 detí z 51 detských domovov.

Najlepší z mladých športovcov budú už nasledujúcu sobotu reprezentovať Slovensko na medzinárodných športových hrách. Bratislava privíta mladé talenty aj z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska a Chorvátska.

Podujatie už tradične pripravilo Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov v spolupráci so spoločnosťou Úsmev ako dar a MPSVR SR, ktoré pravidelne od roku 2006 preberá nad hrami záštitu.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk