Hlavné menu

28.05.2012

Športové hry detí z detských domovov v Trenčíne – Zlatovciach

V sobotu 26. mája 2012 sa v areáli detského mestečka Zlatovce pri Trenčíne uskutočnil 22. ročník Športových hier detí z detských domovov. Sobotňajšiemu zápoleniu predchádzali regionálne kolá a najlepší v nich si zmerali sily v ľahkoatletických disciplínach, stolnom tenise, vo futbale a volejbale.
 

Na celoslovenskom kole sa zúčastnilo 159 detí z 27 detských domovov.

Medzi deti zavítal aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter, ktorý odštartoval nielen kráľovskú disciplínu beh na 100 metrov, ale úvodným výkopom aj futbalové zápolenie detí.

Hlavnú cenu - Putovný pohár ministra práce, sociálnych vecí a rodiny - získali deti z detského domova Liptovský Hrádok. Minister Ján Richter vysoko ocenil podujatie a zaželal deťom, aby sa i naďalej venovali športovým aktivitám, pretože pozitívne formujú fyzické aj osobnostné vlastnosti človeka a môžu byť výrazným prínosom pre úspešnú budúcnosť každého mladého človeka.

Rozruch v detskom mestečku spôsobil aj Réné Vydarený, ktorého striebornú medailu z Helsínk si na krk zavesilo takmer každé dieťa.

Na záver šéf rezortu práce Ján Richter odovzdal každému zúčastnenému detskému domovu futbalovú a volejbalovú loptu, aby aspoň čiastočne podporil rozvoj športových aktivít detí.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk