Hlavné menu

18.03.2018

Štátny tajomník Branislav Ondruš na paralympiáde

Slovenských športovcov na zimných paralympijských hrách 2018 v juhokórejskom PyeongChangu povzbudzoval aj štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Branislav Ondruš. Slovensko sa v celkovej bilancii krajín, ktoré sa na ZPH 2018 zúčastnili, umiestnilo na siedmom mieste.
 

Štátny tajomník Branislav Ondruš vysoko ocenil výkony slovenských paralympionikov. Tí získali na hrách 11 medailí (6 - 4 - 1) a prekonali historický Vancouver 2010, odkiaľ si priniesli tiež 11 kovov, ale s menším počtom strieborných medailí (6 - 2 - 3).

Delegácia z ministerstva práce si nenechala ujsť napr. zápas slovenského curlingového tímu v zaplnenom hľadisku centra v Gangneungu, kde naši urputne bojovali s tímom USA. Aj keď medailu nevybojovali, radosť v očiach zdravotne znevýhodnených športovcov bola pri zhliadnutí skupiny Slovákov na tribúne neopísateľná.

Povzbudzovať bol štátny tajomník aj našich lyžiarov Jakuba Kraka s navádzačom Branislavom Brozmanom, ktorí skončili v slalome v tesnom závese za Talianmi a odniesli si striebro. „Je zážitok sledovať, ako sa ľudia aj napriek hendikepu nevzdávajú a dokážu z neho vyťažiť maximum. Každý z týchto športovcov si bezpochyby zaslúži uznanie a som rád, že aj oni majú šancu na svetových hrách ukázať, čo v nich je, a byť za to takto ocenení. Všetkým našim športovcom patrí veľká vďaka za skvelú reprezentáciu,“ opisuje pocity z hier štátny tajomník Branislav Ondruš.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk