Hlavné menu

19.10.2012

Štátny tajomník ministerstva práce vystúpil na ženskom podnikateľskom fóre

Štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Branislav Ondruš sa aktívne zúčastnil na panelovej diskusii v rámci Fóra podnikateliek v Bratislave.
 

V diskusii o kľúčových výzvach v oblasti podpory podnikania žien hovoril o príprave nového programového obdobia na čerpanie eurofondov. Odzneli aj návrhy, ako by sa dalo pomocou nich podporiť podnikanie žien. Nedávna štúdia totiž ukázala, že Slovensko má jeden z najnižších podielov podnikateliek v Európe. Ženy tvoria len 28 percent slovenských podnikateľov.

Fórum podnikateliek pripravilo veľvyslanectvo USA na Slovensku, aby umožnilo slovenským podnikateľkám vytvoriť si nové kontakty a poučiť sa z úspechov druhých. Aj preto bola hlavnou rečníčkou američanka Jennifer Kushell, zakladateľka YSN.com. Your Success Network je jednou z hlavných destinácií na vyhľadávanie kariérnych možností a tipov, nástrojov a zdrojov osobného rozvoja pre mladých odborníkov a podnikateľov, ktorí chcú pozdvihnúť svoju kariéru na vyššiu úroveň. Veľvyslanec Theodore Sedgwick, ktorý prevzal záštitu nad podujatím, je presvedčený, že podnikanie žien nie je iba otázkou rovnosti pohlaví, ale je aj ekonomickým faktorom. “Ja sám, ako bývalý podnikateľ, cítim, že ženy v USA i na Slovensku potrebujú podporu od nás všetkých, aby uspeli. Ich úspech znamená silnejšiu ekonomiku pre obe krajiny, “´hovorí veľvyslanec USA na Slovensku.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk