Hlavné menu

20.05.2016

Štátny tajomník odovzdal cenu ministerstva

Rezort práce každoročne podporuje významný medzinárodný festival filmov Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý je zameraný na trvalo udržateľný rozvoj. Cenu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny odovzdal štátny tajomník rezortu práce Branislav Ondruš.
 

„Festival má nezastupiteľné miesto pri vzdelávaní tak odbornej i laickej verejnosti a som rád, že som mohol odovzdať cenu v kategórii investigatívnej dokumentárnej tvorby, ktorú získal ázijský dokumentarista,“ uviedol štátny tajomník rezortu práce Branislav Ondruš. Zdôraznil, že trvalo udržateľný rozvoj a s ním spojená aj spoločenská zodpovednosť je prierezovou témou všetkých rezortov. Každá téma predstavuje jednu časť, ktoré spolu vytvárajú celok. Na festivale preto rezonujú krátke dokumenty z rôznych oblastí, nielen ochrana životného prostredia, veda, výskum a ekologické témy.

Tohtoročný, v poradí už štyridsiaty tretí ročník medzinárodného festivalu filmov ponúkol najnovšie a najpútavejšie dokumentárne filmy z viac ako 50 krajín sveta. Diváci videli 110 súťažných snímok z celkovo prihlásených rekordných 500 dokumentov. Grand Prix – Cenu vlády SR získal francúzsky film Ľudské telo: Mikroskopické safari.

Podujatie sa konalo za účasti významných osobností politického, spoločenského a kultúrneho života, veľvyslancov a diplomatov na Slovensku, ako aj významných zahraničných hostí. Ceny odovzdávali minister životného prostredia a štátni tajomníci jednotlivých ministerstiev. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave (20.mája).

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk