Hlavné menu

13.03.2019

Stretnutie s veľvyslancami ku kandidatúre Slovenska na ELA

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter prezentoval kandidatúru Slovenska na sídlo Európskeho orgánu práce v Bratislave veľvyslancom členských krajín EÚ, ktorí pôsobia na Slovensku. Pracovné stretnutie zorganizovalo na Úrade vlády SR rumunské predsedníctvo v Rade EÚ za účasti predsedu vlády Petra Pellegriniho. Zúčastnil sa na ňom aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR František Ružička.
 

Minister Ján Richter predstavil veľvyslancom hlavné dôvody, pre ktoré sa Slovensko rozhodlo kandidovať na sídlo novej európskej inštitúcie. „Slovensko dnes už nie je len vysielajúca krajina, ale aj krajina, do ktorej chodia pracovníci z iných štátov. S vysielaním máme nielen pozitívne skúsenosti, ale bohužiaľ aj negatívne. V roku 2017 som preto inicioval regionálne fórum ministrov V4, Rumunska a Srbska, na ktorom sme dohodli užšiu spoluprácu pri odhaľovaní nelegálnej práce. Už dnes sa tak môžeme pochváliť istým, dovolím si povedať v regióne jedinečným, odborným profilom v oblasti pracovnej mobility,“ povedal Ján Richter. Informoval aj o možnostiach, ktoré nielen pre sídlo, ale aj pre zamestnancov Bratislava ponúka. „Ja si myslím, že metropola Slovenska je dobré sídlo pre takúto agentúru. Ponúkame modernú novú budovu v centre mesta, priame spojenie s letiskom vo Viedni a v Bratislave, komplexné sociálne zabezpečenie pre celú rodinu a podobne,“ uviedol minister.

Obdobné stretnutie k predstaveniu kandidatúry Slovenska na sídlo Európskeho orgánu práce sa uskutoční aj zajtra, 14. 3. 2019, o 17:30 na Stálom zastúpení SR pri EÚ v Bruseli. Pozvaní sú veľvyslanci krajín EÚ, ktorí pôsobia v Bruseli.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk