Hlavné menu

07.07.2014

Študentom pri prácach na dohodu zostane viacej peňazí

Študentom od januára 2015 pri práci na dohodu o brigádnickej práci študentov zostane v čistom vyšší zárobok.
 

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR navrhlo zvýšenie odvodovej úľavy na hranicu 200 eur a zároveň chce zjednotiť podmienky pre stredoškolákov a vysokoškolákov.
V súčasnosti je platná diferencovaná mesačná hranica odvodovej úľavy pre študentov dohodárov, a to: 68 eur pre študentov do 18 rokov veku a 159 eur pre študentov nad 18 rokov veku.

Pre každého študenta mladšieho ako 18 rokov tak zvýšenie jeho čistého príjmu v budúcom roku oproti súčasnému stavu pri zárobku 200 eur v hrubom predstavuje o 9,10 eura mesačne . Zároveň dôjde u zamestnávateľa k zníženiu celkovej ceny práce v porovnaní so súčasným právnym stavom o 28,27 eura mesačne. A pre každého študenta staršieho ako 18 rokov zvýšenie jeho čistého príjmu v budúcom roku oproti súčasnému stavu pri zárobku 200 eur v hrubom predstavuje o 2,59 eura mesačne. Náklady na celkovú cenu práce pre z amestnávateľa klesnú o 8,04 eura mesačne.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk