Hlavné menu

31.03.2015

Unesené deti sú už na Slovensku

Pred štyrmi rokmi otriasla verejnosťou správa o únose dvoch súrodencov vlastným otcom. Po celý ten čas sa kompetentným, ani ich mame, nedarilo zistiť, kde sa deti zdržiavajú. Dnes však všetci zainteresovaní môžu cítiť zadosťučinenie a radosť. Deti sú na Slovensku.
 

Pani Gajdárová sa prišla osobne poďakovať ministrovi práce Jánovi Richterovi. „Bez Vašej pomoci by sa návrat mojich detí neuskutočnil“, povedala.

Novinári z denníka Nový čas vypátrali deti v ďalekej Paname. Následne začalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR prostredníctvom Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže v úzkej súčinnosti s rezortmi vnútra a zahraničných vecí podnikať kroky, aby sa deti v čo najkratšom čase mohli vrátiť do rodnej krajiny.

Riaditeľka Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže Andrea Císarová spolu s ďalšími kolegami z ministerstva práce vycestovala do Panamy, kde absolvovala rad rokovaní s miestnymi úradmi s jediným cieľom - priviezť súrodencov domov. „Získali sme to najvzácnejšie a to je pre nás obrovským zadosťučinením“, opísala svoje pocity A. Císarová.

Rovnako minister práce Ján Richter netajil veľkú radosť z toho, že deťom a ich mame sa splnil niekoľkoročný sen a sú opäť spolu. „To sú nesmierne silné a povzbudzujúce chvíle, ktoré nás len utvrdzujú v tom, že práca, ktorú robíme, padá na úrodnú pôdu“, zdôraznil. Zároveň poďakoval za spoluprácu denníku Nový čas, rezortným kolegom z ministerstva vnútra a zahraničia, ale aj panamským orgánom za promptnosť, ktorá bola nevyhnutná pre úspešné dosiahnutie spoločného cieľa – vrátiť deti na Slovensko.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk