Hlavné menu

18.03.2014

Úspešní paralympionici sú doma

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter a minister školstva, vedy, výskumu a športu Dušan Čaplovič odovzdali slovenským paralympionikom ďakovné plakety. Tí priniesli zo zimných paralympijských hier 7 medailí.
 

Tri zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily zaradili Slovensko na zimnej paralympiáde v Soči na šieste miesto v celkovej medailovej bilancii krajín. V piatich disciplínach reprezentovalo našu krajinu 21 športovcov.

"Paralympionici sú istým príkladom, takou výzvou aj pre ďalších občanov, ktorí sú zdravotne znevýhodnení z hľadiska nejakej filozofie života, hľadania nejakých nových cieľov," uviedol minister Richter. Športovcom poďakoval za vzornú reprezentáciu Slovenska vo svete. Spolu s ostatnými športovcami vyslali jasný a mimoriadne silný odkaz svedčiaci o tom, že svojim aktívnym prístupom a pevnou vôľou ľudia dokážu preklenúť akékoľvek prekážky a znevýhodnenia, čím sa stali ľudskými, ale aj športovými vzormi pre milióny ľudí na celom svete.

Dve zlaté medaily z XI. Zimných paralympijských hier v Soči si odniesli Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou (zjazd; obrovský slalom - zrakovo postihnuté) a jednu Jakub Krako s navádzačom Martinom Motykom (super G – zrakovo postihnutí).
Strieborné medaily vybojovali Miroslav Haraus s navádzačom Marošo Hudíkom (zjazd - zrakovo postihnutí) a Jakub Krako s navádzačom Martinom Motykom (obrovský slalom - zrakovo postihnutí).
Bronz priniesli na Slovensko Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou (slalom - zrakovo postihnuté) a Petra Smaržová (slalom - stojace).

FOTO: MŠVVaŠ SR

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk