Hlavné menu

18.09.2015

Ustanovujúci snem komory sociálnych pracovníkov

Na svojom historicky prvom sneme sa dnes v Bratislave zišla Slovenská komora sociálnych pracovníkov a asistentov sociálnej práce. Hlavným cieľom stretnutia bolo schválenie dokumentov, voľba členov orgánov a predsedu komory.
 

Ako uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter na zasadnutí prípravného výboru, komora pomôže sociálnym pracovníkom a asistentom sociálnej práce v ich neľahkej práci, a zároveň bude zodpovedným partnerom pre rôzne inštitúcie doma i v zahraničí.

Štátny tajomník ministerstva práce Jozef Burian na dnešnom sneme ozrejmil, že komora spoluprácou s rezortom pozdvihne nielen úroveň práce zamestnancov, ale bude sa starať aj o ich dôstojnejšie spoločenské uplatnenie. „Ide nám o vytváranie podmienok na to, aby sa pozdvihol význam tejto práce, aby sa skvalitnila a vykonávala na ešte profesionálnejšej úrovni,“ zdôraznil Burian.

Delegáti snemu zvolili za prvého predsedu Petra Kulifaja, ktorý skonštatoval, že prvoradou úlohou komory je pomáhať ľuďom v núdzi, seniorom a rôznym sociálnym skupinám. „Chceme vytvárať mosty medzi rôznymi sociálne znevýhodneným skupinami obyvateľstva. Ide o nezastupiteľnú úlohu a verím, že komora prispeje k tomu, že ľudia si túto profesiu začnú vážiť,“ doplnil.

Snem sa zišiel na základe výzvy, ktorú koncom minulého roka zverejnilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk