Hlavné menu

21.12.2015

V automobilke chcú pracovať tisícky ľudí

Záujem o prácu v spoločnosti Jaguar Land Rover prejavilo už viac ako 11-tisíc ľudí. Zaregistrovali sa na stránke Internetového sprievodcu trhom práce. Rezort práce, sociálnych vecí a rodiny pomôže pri výbere, príprave a rekvalifikácii uchádzačov o zamestnanie na požadované pracovné miesta.
 

Za desať dní si informáciu o možnosti registrácie priamo u investora prezrelo viac ako 92-tisíc ľudí. Dotazník, ktorý pripravilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny v úzkej spolupráci s investorom na základe jeho špecifických požiadaviek, vyplnilo už viac ako 11 600 návštevníkov. „Je to reálna pracovná sila, ktorá má záujem pracovať. Nie sú to iba evidovaní nezamestnaní, sú to aj tí, ktorí pracujú niekde inde, očakávajú vyšší príjem a chcú pracovať v tomto závode,“ približuje minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

Spoločnosť Jaguar Land Rover plánuje vytvoriť do roku 2020 až 2 800 pracovných miest. Ďalšie tisícky prinesú dodávatelia a subdodávatelia. Rezort práce je pripravený pomôcť im pri hľadaní zamestnancov. „V roku 2016 sa začne výber vhodných uchádzačov, ich príprava a zaradenie do jednotlivých rekvalifikačných kurzov. Následne v roku 2017 absolvujú vzdelávanie a budú sa zapracovávať podľa potrieb konkrétnych zamestnávateľov,“ opisuje minister. Zároveň očakáva, že približne 400 ľudí bude potrebné poslať na zaškolenie priamo do závodu v Anglicku.

O zabezpečení kvalifikovanej pracovnej sily rokoval minister už aj s piatimi prezidentmi najdôležitejších priemyselných výrobných zväzov. „Zhodli sme sa na potrebe účinnejšej spolupráce. Priemyselné zväzy chceme priamo zapojiť do rekvalifikácie a vzdelávania, a vytvárať prostredníctvom nich vzdelávacie zariadenia,“ dodáva Ján Richter.

Záujemcovia o prácu v spoločnosti Jaguar Land Rover sa môžu registrovať priamo u investora na stránke Internetového sprievodcu trhom práce www.istp.sk .

 
 

Partners

ESF Portál voľných pracovných miest Stránky rodovej rovnosti, rovnosti príležitosti a postavenie žien logo skrátená práca EURES odkaz na www.detstvobeznasilia.gov.sk